Младата поетеса от Пловдив Теодора Сукарева представя своята втора стихосбирка

...
Младата поетеса от Пловдив Теодора Сукарева представя своята втора стихосбирка
Коментари Харесай

Тя беше там - жаждата и любовта в поетичната книга на Теод...

Младата поетеса от Пловдив Теодора Сукарева показва своята втора стихосбирка " Тя беше там " на 20 януари от 18:30ч. в U Park Gallery (ул. „ Отец Паисий “ 24, Пловдив).

  

Книгата излиза с редактор Елин Рахнев - стихотворец, драматург и едно от одобрените имена в актуалната българска литература. Художник е Борис Стоицов. 

„ Тя беше там “ продължава поетичната линия на Сукарева с фокус върху паметта, отсъствието и женската сензитивност, превърнати в мощно въздействащи поетични облици. Поетичната книга следва тематиката за жаждата, поради която или загиваш, или се завръщаш по-цял.

 

Събитието ще се организира в артистична и интимна атмосфера, с музика и с поетични четения. Публиката ще има опция да се срещне с авторката, да чуе определени стихове от новата книга и да се снабди с нея.
Входът е свободен.

" Вярвам, че думите имат голяма мощ. Навярно един човешки живот не стига, с цел да се опитомят, само че какво му остава на един пишещ човек, с изключение на да опита "

 



Теодора демонстрира интерес към основаването на истории още от ранна детска възраст. През 2023 година издава своята дебютна стихосбирка „ Изповед в метафори “. Това издание бележи значима крачка в нейния книжовен път и среща топъл отклик измежду читателите.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР