21-годишен тупан е безумникът, хвърчал с над 200 км/ч
Млад мъж беше засечен два пъти за по-малко от час да кара с към 200 км/ч на пътя Сливен - Казанлък при ограничаване на скоростта в този сектор от 90 км/ч. Водачът е открит от полицията. Това е 21-годишен мъж със стаж зад кормилото от 3 години.
За този интервал са му формирани 8 акта и 20 санкции с фиш за разнообразни нарушавания на Закона за придвижване по пътищата. Всички са връчени, а платените все още са 12, показват от полицията.
Самия сектор, на който е засечено нарушаването, е с огромна денивелация, т.е. видимостта е понижена и при такава скорост рискът от тежки произшествия е извънредно висок.
" Въпреки това водачите си разрешават да карат с превишена скорост, заради което там се прави всекидневен надзор. Нарушенията не са единствено денем, а и в тъмната част на денонощието. Тогава трафикът е по-слаб и това постоянно подтиква водачите да карат по-бързо ", съобщи в " Здравей, България " основен контрольор Илиан Николов.
Униформеният изясни, че на хванатия 21-годишен извършител са формирани нови актове.
" Когато бъдат издадени наказателните постановления, свидетелството му за ръководство ще бъде отнето. И то освен за плануваните по закон 4 месеца. Той към този момент е с изчерпани контролни точки. Паричната глоба за този случай ще е към 1000 евро ", изясни Николов.
Той акцентира, че камерите за засичане на скорост " работят извънредно добре и през нощта ".
" Заснемането е с високо качество и даже при такива скорости няма проблем с разчитането на регистрационните номера ", акцентира основният контрольор.
За този интервал са му формирани 8 акта и 20 санкции с фиш за разнообразни нарушавания на Закона за придвижване по пътищата. Всички са връчени, а платените все още са 12, показват от полицията.
Самия сектор, на който е засечено нарушаването, е с огромна денивелация, т.е. видимостта е понижена и при такава скорост рискът от тежки произшествия е извънредно висок.
" Въпреки това водачите си разрешават да карат с превишена скорост, заради което там се прави всекидневен надзор. Нарушенията не са единствено денем, а и в тъмната част на денонощието. Тогава трафикът е по-слаб и това постоянно подтиква водачите да карат по-бързо ", съобщи в " Здравей, България " основен контрольор Илиан Николов.
Униформеният изясни, че на хванатия 21-годишен извършител са формирани нови актове.
" Когато бъдат издадени наказателните постановления, свидетелството му за ръководство ще бъде отнето. И то освен за плануваните по закон 4 месеца. Той към този момент е с изчерпани контролни точки. Паричната глоба за този случай ще е към 1000 евро ", изясни Николов.
Той акцентира, че камерите за засичане на скорост " работят извънредно добре и през нощта ".
" Заснемането е с високо качество и даже при такива скорости няма проблем с разчитането на регистрационните номера ", акцентира основният контрольор.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




