Митничари задържаха 341 000 къса цигари при проверка на товарна

...
Митничари задържаха 341 000 къса цигари при проверка на товарна
Коментари Харесай

Откриха над 340 хил. къса нелегални цигари във влекач на Дунав мост 2

Митничари задържаха 341 000 къса цигари при инспекция на товарна комбинация по пътя към към " Дунав мост 2 " при Видин – Калафат, оповестиха от Агенция " Митници ".

На 10 ноември митническите чиновници спрели за инспекция влекач с полуремарке. Шофьорът обяснил, че е натоварил групажна стока и пътува за Холандия и Белгия. При осъществената физическа инспекция в три палета, разказани като авточасти според показаната товарителница, са открити кашони със стекове цигари с годен български акцизен бандерол. Общият им брой е 17 050 кутии (341 000 къса) на 13 разнообразни марки.

Шофьорът е декларирал, че цигарите не са негови. Акцизните артикули са конфискувани като работата по случая продължава, прецизират от организацията.

При друга инспекция на 7 ноември още веднъж в региона на мост " Нова Европа " при Видин са арестувани заготовки за цигарени кутии на две американски марки и ленти с коркофан (филтърна хартия) с общо тегло 20 300 кг. Във влекач с хладилно полуремарке, пътуващ към Португалия, са открити общо 1 954 800 бр. изрязани заготовки за кутии за цигари и 360 бобини ленти коркофан. Отделно са открити и 246 бобини картон за вътрешната част на кутии за цигари.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР