Мисля, че до 4 юни голяма част от парламентарните групи

...
Мисля, че до 4 юни голяма част от парламентарните групи
Коментари Харесай

Киселова : Има по-важни задачи от това да се разтури Народното събрание

„ Мисля, че до 4 юни огромна част от парламентарните групи ще премислят държанието си и ще осъзнаят, че има по-важни задания от това да се разтури Народното събрание “, съобщи ръководителят на Народното събрание Наталия Киселова по Народоосвободителна въстаническа армия във връзка идното издание на конвергентния отчет за приемане на еврото в България.

По думите ѝ още от началото на 51-ото Народно заседание е имало опити то да бъде необуздано и да се отиде на нови избори. Към петък следобяд не е било импортирано публично искане за избор на съмнение.

„ За страдание, огромна част от процедурите се употребяват за закъснение на работата на Народното събрание. От една страна чуваме рецензии, че не се прави нищо, а от друга – неодобрение, че не се позволяват задоволително начинания на опозицията “, уточни тя.

„ Правителството съумя да направи няколко значими, въпреки и дребни крачки – преди всичко беше признат бюджетът, а също така бяха импортирани законопроекти и подписан контракт за придобиването на 35 нови влака “, сподели Киселова.

Според нея съществена цел на държавното управление е да поддържа добър облик пред външните сътрудници – задача, с която то се оправя сполучливо.

Киселова разяснява и напрежението сред институциите, като акцентира, че конституционният модел позволява опълчване сред президента и държавното управление, и това не е ненадейно.

„ Президентът постоянно е бил в съпротива на постоянната власт “, съобщи тя.

По отношение на излизането на АПС от подкрепящите кабинета, Киселова означи, че „ Демокрация, права и свободи ” - Движение за права и свободи са се дистанцирали, само че са оставили отворена опция да поддържат съответни политики. Според нея те не са минали в твърда съпротива.

„ Управляващите могат да чакат и от останалите парламентарни групи кардинална поддръжка по значими тематики. Проблемите, които се слагат в Народното събрание, са проблеми на хората “, заключи тя.
ТЕМА преди 1 ден 1258 преди 9 дни 4157 преди 9 дни 1508
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР