Мирела Демирева направи най-силния сезон в кариерата си през миналата

...
Мирела Демирева направи най-силния сезон в кариерата си през миналата
Коментари Харесай

Мирела Демирева пред Sportal.bg: Ако ще скачам на Световно, то ще е само за медал

Мирела Демирева направи най-силния сезон в кариерата си през предходната година, когато завоюва сребърни медали на Олимпийските игри в Рио де Жанейро и на Европейското състезание в Амстердам. Логично в края на годината тя беше определена и за Спортист на България за 2016-а.

Демирева пропусна зимния сезон поради травма, а от началото на лятото не може да разкрие капацитета си, като най-хубавото й достижение досега е 1.88 м - достижение, което не приляга на триумфите и упоритостите й.

Sportal.bg потърси скачачката за изявление, в което тя разкри какви са аргументите за незадоволителното й показване досега, какви са измененията и упоритостите й през 2017 година

Направи няколко старта през сезона, само че към момента най-хубавият ти резултат е 1.88 м. Здрава ли си, всичко наред ли е?

Сезонът не стартира по този начин както чаках, въпреки треньорът да ми повтаря, че поради събитията тези резултати са естествени. Трудно ми е тъй като доста дълго време тренировките бяха ориентирани главно към възобновяване от травми и нямахме опция да скачаме на подготовка. Щастлива съм, че към този момент съм здрава и преодолях контузиите доста по- в точния момент в сравнение с предвидиха.

На Диамантената лига в Стокхолм се видя, че се набиваше в летвата - единствено поради вятърът ли се получаваше по този начин или има върху какво да работите с треньора ти към техниката?

Тази година се усещам доста по- бърза и мощна, заради което работим и с нов разбег. Необходимо ми е време да се съгласувам, да усетя скока си, повече скачане и повторения.
 Мирела Демирева донесе сребърен орден на България!
Нормативът за Световното е 1.94 м - височина, която по принцип не е проблем за теб. Притеснява ли те, че към момента нямаш затрупан норматив?

Резултатите ми досега са в действителност слаби, само че все пак аз мисля за височини от 2 м. Така или другояче всичко под тази норма би ме разочаровало. Защото в случай че ще скачам на Световно, то ще е единствено за орден. Вярвам на треньора си и знам, че когато разбегът ми се получи, всичко ще си пристигна на мястото.

Мислиш ли, че съществува възможност да не успееш да се оправиш с 1.94 м в период и да пропуснеш планетарния шампионат в Лондон?

Вярвам, че всичко е допустимо. Но още повече имам вяра, че ще дам всичко от себе си. Не ми е прелестно, че отново би трябвало да очаквам. Но в случай че се изисква от мен още веднъж самообладание, с цел да стана най- положителната в бранша, имам го в обилие.
 Мирела Демирева е
Предстои ти присъединяване на Европейското отборно състезание във Вааса, където ще гониш триумф за целия отбор. В какво въодушевление си преди този старт?

Вече си дружно с тима във Финландия. Да, всички сме тук. Да си призная малко съм обезпокоена, тъй като следствията няма да са единствено за мен, само че и за целия ни тим. Ще дам най- положителното от себе си, в това съм сигурна.

Преди две години отборът ни си извоюва място в Първа лига след доста мощно показване в Стара Загора, където и ти имаше ефективно присъединяване в триумфа. Какъв заряд носят тези отборни надпревари?

Отборните надпревари в действителност са разнообразни, отговорностите, затова и страстта. В Стара Загора беше в действителност особено прекарване, тъй като всички се обединихме и подкрепяхме. Еуфорията от успеха беше огромна, и персонална, и обща. Състезание което се запомня. Даваш и получаваш.
 Втори ден от Европейското отборно състезание по лека атлетика в Стара Загора
Състезателка си на атлетически клуб Берое и на 1 юли ти следва присъединяване на интернационалния шампионат “Самарско знаме” в Стара Загора. Зареждат ли те с позитивна сила стартовете пред родна аудитория?

Радвам се, че ще уважа клуба си и ще си скачам у дома. В този клуб има доста хора, които дават всичко за спорта ни. Харесва ми да съм част от такава атмосфера. Също съм на мнение, че хората биха се запалили по атлетиката в случай че им се дава непрекъснато шанса за това, в случай че има се демонстрира повече. Атлетиката е един трогателен и хубав спорт.

Мария Ласицкене към този момент получи позволение да взе участие на интернационалните надпревари като безпристрастен спортист. Тя демонстнрира доста сериозна форма от началото на сезона и води международната класация безапелационно. Рускинята ли ще е главната любимка за международната купа в Лондон?

Засега по този начин наподобява, проличава си че е готова. Но е рано да се каже, към момента е средата на сезона. А и това няма огромно значение. На огромен конгрес, не е значимо дали си влезнал като любимец, а по какъв начин ще изчезнеш. Затова надпреварите са толкоз забавни.
 Букет от 197 рози, торта и доста почитатели посрещнаха Мирела Демирева в София
Контузията и неучастието ти през зимния сезон ли са главните аргументи да ти е по-трудно да навлезеш във форма през 2017-а?

Мисля че да. Зимата беше доста дълга и сложна. Имам да наваксвам скокови тренировки. Можехме несъмнено да стартираме сезона по- късно. Но с треньора ми взехме решение да се пуснем в надпреварите, защ ото съгласно нас това ще форсира процеса по наваксване. Не ме е боязън от слаби резултати.

Какво е най-голямото ти предпочитание за летния сезон?

Най- към този момент да съм здрава. Търпението и моженето го имам. Когато съм здрава, постоянно скачам високо.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР