Миньор превзе стадион Цар Самуил в Петрич, след като нанесе

...

Миньор превзе Цар Самуил в Петрич

Миньор завладя стадион " Цар Самуил " в Петрич, откакто нанесе първа домакинска загуба на Беласица, а песните на пернишките почитатели не стопираха да ехтят през целия дуел. " Чуковете " се постановиха с 1:0 и не престават да са еднолично на върха кръг преди края на есента. Единственото попадение в мача падна в 45-aта минута и бе дело на бранителя на домакините Любомир Граминов. След центриране на Даниел Гогов отляво, бранителят в опит да обезврежда Калоян Йосифов прати топката в личната си врата.

През втората част Миньор продължи да е по-добрият тим и можеше да си тръгне с по-убедителен резултат, само че вратарят Кирил Георгиев имаше ден. Стражът избави куп положения, а върхът на изявите му бе отразена дузпа, изпълнена от Томислав Павлов в 60-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушаване против Кристиян Слишков.

В идващия кръг Миньор приема Балкан (Ботевград), само че преди този момент ще играе регионален край за Купа АФЛ против Оборище в Ихтиман.