Миньор (Перник) и Банско завършиха наравно 1:1 в среща от

...

Миньор спечели точка срещу Банско

Миньор (Перник) и Банско приключиха наедно 1:1 в среща от последния есенен 17-ти кръг. Двата тима направиха здрав мач, само че изключително през втората част гостите от Банско надиграха изцяло домакините, което е и огромна необичайност на " Стадиона на мира ".

Миньор поведе с прекрасен гол на Стивън Милчев. Той засече в 28-ата минута от въздуха центриране на Савов. След почивката гостите натиснаха крепко, само че вратарят Даниел Леонтиев направи блестящи спасявания при удари на голмайстора Христо Спасов и на два пъти на Даниел Гогов. Все отново разумното се случи три минути преди края, когато Смаил Креболиев изравни след центрирате отдясно.

Това бе и 13-ти следващ мач без загуба за Банско в шампионата.

" Определено мога да кажа,че домакините завоюваха точка в този мача. А ние загубихме две. Няма по какъв начин да не съм удовлетворен от играта и характера на тима. Надиграхме Миньор, само че не успяхме да вкараме ситуациите си ", разяснява изпълнителният шеф на Банско Крикор Румян.

Банско ще зимува на 5-то място с 33 точки, а Миньор на 8-мо с 24 пункта.
Югозападна Трета лига 17 кръг, събота 24 ноември  Миньор (Перник) 1:1краен резулат  Банско