Министерство на вътрешните работи е разграничило нуждаещите се украински бежанци

...
Министерство на вътрешните работи е разграничило нуждаещите се украински бежанци
Коментари Харесай

МВР разграничило нуждаещите се украинци от туристите

Министерство на вътрешните работи е разграничило нуждаещите се украински бежанци в България от туристите. Това сподели в отговор на въпрос от депутата от " Демократична България " Кремена Кунева министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев по време на блиц надзор в Народното събрание.

Кунева попита за възобновяване на картите за краткотрайна протекция на бежанците. Демерджиев отговори, че Министерство на вътрешните работи и главно щабът за рецесията с украинските бежанци ще продължат да обезпечават закрилата. Създадени са три работни групи и се наблюдават процесите и практиките в Европейски Съюз по отношение на избягалите от войната в Украйна.
 Кризата с украинските бежанци цикли на пренасяне и изхранване
Кризата с украинските бежанци цикли на пренасяне и изхранване

Желаещи да стартират работа няма

Отговорните институции се стремят да се откри работа и обучение, да се обезпечи законен здравен статус за всички бежанци, оставащи в страната. Категорично към този момент са разпознати и разграничени туристите от нуждаещите се, сподели Демерджиев.

Закрилата, която България обезпечава на украинските бежанци, ще бъде удължена, сподели още министърът.
 По хуманни аргументи страната подкрепя украинските бежанци, другояче пари няма
По хуманни аргументи страната подкрепя украинските бежанци, другояче пари няма

Ако украинските бежанци стартират работа, отпада потребността да бъдат издържани
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР