Министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов ще участва

...
Министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов ще участва
Коментари Харесай

Министър Тахов ще участва в заседанието на Съвета на ЕС по земеделие и рибарство в Люксембург

Министърът на земеделието и храните доктор Георги Тахов ще взе участие в съвещанието на Съвета на Европейски Съюз по земеделие и риболовство на 27–28 октомври 2025 година в Люксембург. Това оповестиха от пресцентъра на Министерство на земеделието и храните.

Основна тематика на полемиката ще бъде зелената архитектура на бъдещата Обща селскостопанска политика (ОСП) след 2027 година

Министрите ще обсъдят и положението на пазара на селскостопански артикули, по-специално в резултат на нашествието в Украйна.

На съвещанието европейският комисар по земеделие и храни Кристоф Хансен ще показа Стратегията за възобновяване на поколенията в земеделието.

Комисар Хансен и комисарят по риболовство и океани Костас Кадис ще показват Годишните отчети за напредъка по опростяване, въвеждане и използване в региона на селското стопанство за 2025 година и за напредъка по опростяване, използване и правоприлагане за рибарството за 2025 година

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР