Министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин вече е в

...
Министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин вече е в
Коментари Харесай

Лойд Остин вече е в България

Министърът на защитата на Съединени американски щати Лойд Остин към този момент е в България. Той е кацнал във военновъздушната база на Българската войска в Безмер.

Остин е на двудневно работно посещаване в нашата страна по покана на министъра на защитата Драгомир Заков. Те ще обсъдят тематики от интерес и за двете страни, събщиха от Министерството на защитата.

В рамките на визитата Заков и Остин ще проведат среща с военнослужещи от армиите на двете страни, които вземат участие в взаимната българо-американска подготовка на образователен полигон " Ново село ".

На среща в Министерството на защитата ще бъдат разисквани вероятностите за развиване на двустранното съдействие.



Според авторитетни английски медии той ще упорства България да изпрати свои средства за противовъздушна защита в Украйна. Военните специалисти считат, че най-вероятно става дума за ракетите С-300. Очаква се Остин да организира поредност от срещи с изпълнителната власт. Той идва в България след среща на военните министри от НАТО.

Според президента и премиера България няма желание да изнася оръжейни системи за Украйна.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР