Минесота Тимбъруулвс победи Финикс Сънс със 126:109 като гост и

...

Минесота не остави шанс на Финикс и е на победа от полуфинал на Запад

Минесота Тимбъруулвс победи Финикс Сънс със 126:109 като посетител и е на победа от класиране за полуфиналите на Западната конференция в НБА. " Горските вълци " поведоха с 3:0 в серията и могат да я затворят в четвъртата среща, която още веднъж ще се играе в Аризона.

Възпитаниците на Крис Финч бяха господари на паркета през цялото време на мача. На полувремето гостите имаха задатък от 59:53. Минесота изигра доста мощна трета четвърт, след края на която поведе с 22 точки - 95:73. До края на дуела " горските вълци " не разрешиха на Финикс да се приближи до тях и реализираха трета победа в серията.

Антъни Едуардс беше над всички за спечелилите с 36 точки. Руди Гобер приключи с " дабъл-дабъл " - 19 точки и 14 битки. Със същото достижение се отличи и Карл-Антъни Таунс  - 18 точки и 13 битки.

За Финикс най-резултатен беше Брадли Бийл с 28 точки. Кевин Дюрант добави още 25 точки, а Девин Буукър приключи с 23.