Миналогодишният шампион Манчестър Сити обърна Цървена Звезда, Барселона започна с

...

ПСЖ преодоля безпроблемно Борусия и оглави групата на смъртта

Миналогодишният първенец Манчестър Сити обърна Цървена Звезда, Барселона стартира с разгромна победа, а вратар донесе точката за Лацио против Атлетико (Мадрид)

Пари Сен Жермен се наложи без особени усложнения с 2:0 над Борусия (Дортмунд) на „ Парк де Пренс “ в мач от първия кръг на " групата на гибелта " в Шампионската лига.

По този метод френският първенец оглавява класирането след първото завъртане с 3 точки, до момента в който Милан и Нюкасъл са с 1, а „ жълто-черните “ са с 0.

Парижани поведоха в 49-ата минута с гол от дузпа на Килиан Мбапе, която самият той завоюва, откакто отклони топката в ръката на Никлас Зюле. Ашраф Хакими удвои задатъка на домакините 9 минути по-късно след страховит независим рейд. Рандал Коло Муани и Усман Дембеле пропуснаха още положения за ПСЖ, а двата тима удариха и по една греда - французите през първата част посредством Витиня, а вестфалци когато към този момент изоставаха с два гола, когато Джейми Байноу-Гитенс уцели десния непряк дирек.

В група E Лацио и Атлетико (Мадрид) приключиха наедно 1:1. Пабло Бариос изведе гостите напред в 29-ата минута и поддържаха нежния си задатък през целия дуел. " Дюшекчиите " предвкусваха успеха, само че домакините натиснаха в края на мача и стигнаха до равенството с гол на вратаря Иван Проведел. Той засече с глава центриране на Луис Алберто в 95-ата минута и избави отбора си от загуба.

С победи стартираха и два от любимците за трофея - Манчестър Сити и Барселона. Миналогодишните първенци надделяха с 3:1 Цървена Звезда след поврат. В края на първото полувреме " звездашите "   изненадващо поведоха посредством Осман Букари. Хулиан Алварас изравни за домакините още при започване на второто полувреме, а малко по-късно гол на Кайл Уокър беше анулиран поради засада. В 60-ата минута Сити поведе след нов гол на Алварес, а Родри вкара за крайното 3:1 в 73-ата минута.

Барселона пък разгроми с 5:0 Антверпен в мач от група H. Домакините взеха решение мача още до 22-рата минута след голове на Жоао Феликс, Роберт Левандовски и автогол на Йеле Батайе. След почивката Гави и още веднъж Жоао Феликс направиха резулта 5:0 в интерес на каталунците.