Мъск предложи да плаща заплатите на служители по сигурността в САЩ
Милиардерът Илон Мъск съобщи през днешния ден, че може да поеме заплатите на чиновниците на Управлението за сигурност в превоза (Transportation Security Administration “ - TSA), които не получават хонорари за повторно в границите на шест месеца на фона на продължаващата бюджетна борба, съобщи Ройтерс.
Бюджетният блокаж за финансирането на министерството на вътрешната сигурност, под чието управление е Управлението за сигурност в превоза, продължава към този момент пета седмица.
Служителите по сигурността и други работещи за ведомството са подложени на напън да работят без възнаграждение, до момента в който на опашките за инспекция за сигурност на някои летища от време на време се чака с часове.
" Бих желал да предложа да платя заплатите на чиновниците на Управлението за сигурност в превоза по време на тази бюджетна парализа, която визира отрицателно живота на толкоз доста американци на летищата в страната ", написа Мъск, който е най-богатият човек на планетата, в обществената мрежа " Екс ".
Засега министерството на вътрешната сигурност, Управлението за сигурност на превоза и представители на бизнесмена не са дали отговор на запитванията за коментар.
Според самолетни компании и туристически организации броят на отсъстващите от работа чиновници по сигурността, работещи за ведомството, може още веднъж да нарасне до 50 000 този уикенд. Служителите на ведомството печелят приблизително 61 000 д. годишно, съгласно федерални данни.
Бюджетният блокаж за финансирането на министерството на вътрешната сигурност, под чието управление е Управлението за сигурност в превоза, продължава към този момент пета седмица.
Служителите по сигурността и други работещи за ведомството са подложени на напън да работят без възнаграждение, до момента в който на опашките за инспекция за сигурност на някои летища от време на време се чака с часове.
" Бих желал да предложа да платя заплатите на чиновниците на Управлението за сигурност в превоза по време на тази бюджетна парализа, която визира отрицателно живота на толкоз доста американци на летищата в страната ", написа Мъск, който е най-богатият човек на планетата, в обществената мрежа " Екс ".
Засега министерството на вътрешната сигурност, Управлението за сигурност на превоза и представители на бизнесмена не са дали отговор на запитванията за коментар.
Според самолетни компании и туристически организации броят на отсъстващите от работа чиновници по сигурността, работещи за ведомството, може още веднъж да нарасне до 50 000 този уикенд. Служителите на ведомството печелят приблизително 61 000 д. годишно, съгласно федерални данни.
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




