Милан загуби от Лацио в дербито от 11-тия кръг на

...

Милан капитулира на Сан Сиро, триумф за Лацио, юбилеен гол за Имобиле

Милан загуби от Лацио в дербито от 11-тия кръг на италианската Серия " А ".

Домакините отстъпиха с 1:2. Точен в тяхна изгода беше Бастос, вкарал си автогол, до момента в който за спечелилите се разписаха Чиро Имобиле и Хоакин Кореа.

За Имобиле, с изключение на гол номер 13 в шампионата, това бе и юбилейното 100-тно негово попадение с екипа на отбора.
 Снимка 450958
Източник:

" Росонерите " се намират на десето място с 13 точки, откакто победиха в предходния кръг тима на СПАЛ с 1:0. При още един триумф те можеха да се изкачат до осмата позиция, само че това не се случи.
 Милан победи СПАЛ с 1:0 в дуел от Серия
Най-сетне победа за Милан под управлението на Пиоли

Сусо се трансформира в огромния воин за " росонерите "

Гостите са към този момент под номер 4 в класирането, с актив от 21 точки.

ТОПСПОРТ наблюдава онлайн за потребителите си случилото се на терена:
 Милан - Лацио 1:2, гол на Кореа онлайн
Милан - Лацио 1:2, гол на Кореа

Мачът стартира в 21:45 часа

Първото полувреме предложи на почитателите на " Сан Сиро " борбата, която те чакаха. Още при започване на срещата акциите в двете наказателни полета започнаха да се редуват една след друга.

Съвсем съгласно прогнозите, Чиро Имобиле бе най-опасният футболист в редиците на Лацио, до момента в който Пьонтек движеше всичко по-любопитно за Милан в офанзива.

Голмайсторът на столичани Имобиле бе покрай разкриване на резултата в два следващи случая, само че нямаше късмет да даде преимущество на отбора си. Той стреля технично при третия си опит да порази задачата, само че изстрелът му срещна напречната греда.
 Снимка 450959
Източник:

В 25-ата минута Имобиле въпреки всичко съумя да се разпише, като получи съвършено подаване от десния фланг на офанзивата на Лацио и засече неспасяемо топката с глава, давайки справедливо преимущество на отбора си в мача.
 Снимка 450957
Източник:

Радостта на столичани обаче търпя едвам 3 минути, като пас към Пьонтек бе добре отигран от нападателя в пеналта на римляните, кълбото рикошира в гърдите на Бастос, след което влетя в мрежата на Лацио за 1:1.
 Снимка 450964
Източник:

До почивката изстрел на Чалханоглу мина наоколо до задачата, а по-късно и влезлият на терена наложително Ребич бе покрай отбелязване на гол, само че вратарят на противника избави.
 Снимка 450966
Източник:

Така до почивката резултатът беше еднакъв, а и двата тима имаха пропуснати положения, за които можеха да съжаляват.

Второто полувреме бе изпъстрено с редица безсмислени нарушавания. Те накъсаха неимоверно играта и занижиха сензитивно качеството на оферти футбол.
 Снимка 450967
Източник:

Бяха показани и редица публични предизвестия, като по знамение никой не видя аления цвят на картона.

Не личеше по какъв начин резултатът може да бъде изменен и макар редицата осъществени промени в двете единайсеторки.
 Снимка 450960
Източник:

И когато всички се готвеха да поделят точките, Хоакин Кореа получи положително подаване на границата на наказателното поле и стреля мощно, като не остави шансове на вратаря, разписвайки се за оказалото се и извънредно 1:2.

За Милан загубата е шеста за сезона досега. Също 6 са към този момент успехите за римляните.