Милан сложи край на дългото чакане и е новият шампион

...

Чакането свърши! Милан е шампион на Италия след 11-годишна пауза

Милан постави завършек на дългото очакване и е новият първенец на Италия, откакто победи като посетител Сасуоло по шампионски с 3:0.

Оливие Жиру откри резултата в 17-та минута, а още веднъж той удвои в 32-та минута. Интригата в мача умъртви Франк Кесие в 36-та минута и по този метод короняса Милан като първенец на Италия.

Прекият съперник Интер също не сгреши и също победи с 3:0 вкъщи Сампдория. Иван Перишич откри в 49-та минута, а в 55-та и 57-та минути Хоакин Кореа оформи крайния резултат. Този триумф обаче се оказа непълен и Интер остана този сезон единствено с Купата на Италия.

Милан завоюва купата с 86 точки, а Интер остана втори с 84 точки.

Това беше 19-а купа за Милан, който не беше ставал първенец на Италия от сезон 2010-2011, когато още веднъж пребори градския противник Интер за Скудетото.
Източник: trafficnews.bg