Милан се наложи над Рома с 3:1 в мач от

...

Милан победи Рома и затвърди третото си място в Серия А

Милан се наложи над Рома с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Серия А и затвърди третото си място в класирането, откакто всички противници за подиума изгубиха точки като се изключи Лацио.

Четири дни след елиминирането си от Купата на Италия от Аталанта (1:2) Милан съумя да вземе своето в мача с Рома.

Ясин Адли откри резултата в 11-ата минута с удар от наказателното поле, като това бе първото му попадение в Серия А. Рома можеше да изравни, само че вратарят на домакините Майк Менян се намеси добре при удари на Зеки Челик и Леонардо Спинацола.

Оливие Жиру удвои задатъка на " росонерите ", като това бе 11-ият му гол за сезона. Леандро Паредес върна римляните в мача с попадение от дузпа, като Лоренцо Палагрини направи пропуск за гостите, Тео Ернандес затвърди триумфа на Милан пет минути преди края на постоянното време.

Рома бе без звездата си Паули Дибала, който е контузен, както и без санкции треньор Жозе Моуриньо.

Милан е на 9 точки от водача Интер Милано, само че към този момент единствено на 4 от Ювентус, който на следващия ден има мач със Сасуоло.

Тимът на Рома е на девето място с 29 точки.