Милан победи Лече с 3:0 в мач от 31-ия кръг

...

Милан постигна класическа победа над Лече в Серия А

Милан победи Лече с 3:0 в мач от 31-ия кръг на Серия А. Кристиан Пулишич, Оливие Жиру и Рафаел Леао се разписаха за спечелилите.

" Росонерите " откриха резултата на стадион " Сан Сиро " в Милано още преди да са минали 6 минути игра. Кристиан Пулишич получи подаване от Самуел Чуквуезе и даде задатък на домакините.

Оливие Жиру удвои преднината на отбора си в 20-ата минута. Нападателят засече с глава центриране от ъглов удар на сънародника си Ясин Адли.

Жоан Гонсалес се опита да понижи изоставането на гостите, само че стреля с глава в напречната греда.

В последната минута на първото полувреме играчите на Лука Готи останаха с човек по-малко на терена след пряк червен картон за Никола Кръстович за рисково влизане.

След почивката възпитаниците на Стефано Пиоли се възползваха от численото си преимущество. Рафаел Леао оформи крайния резултат, откакто се озова очи в очи с противниковия вратар.

Тео Ернандес също бе близо да запише името си измежду голмайсторите, само че шутира в напречната греда.

Милан остава на второто място в класирането с актив от 68 точки. Лече заема 13-ото място с 29 пункта.