Милан победи Емполи с 3:1 като гост в двубой от

...

Милан оцеля в Тоскана и успя да победи Емполи в края

Милан победи Емполи с 3:1 като посетител в дуел от осмия кръг на италианската Серия А, игран на стадион " Карло Кастелани ".

Анте Ребич откри отбеляза първото попадение в срещата едва в 79-ата минута, само че огромният екшън настъпи в края. Първо Недим Байрами изравни от фаул в 92-ата минута, само че в идната офанзива гостите още веднъж поведоха посредством Фоде Бало-Туре. В последните секунди и Рафаел Леао записа името си измежду голмайсторите, оформяйки крайния резултат.

Така Милан се завърна на победния път и с актив от 17 точки към този момент се намира на третото място в класирането на шампионата. Емполи пък е 14-и със седем пункта.
 Паоло Малдини възропта: Последният във Висшата лига има по-голям бюджет от Милан