Милан победи драматично Болоня с 4:2 в мач от 9-ия

...

"Милан" пречупи 9 от "Болоня" в луд мач с шест гола

" Милан " победи трагично " Болоня " с 4:2 в мач от 9-ия кръг на Серия " А ". Двубоят бе извънредно трогателен, като домакините, които приключиха с 9 души, съумяха да се върнат в мача след закъснение с 0:2.

Златан Ибрахимович си означи автогол, само че въпреки всичко осъществя и четвъртото попадение във вратата на противника.

" Милан " е водач в класирането с 25 точки, а " Болоня " е осми с 12 точки.

Гостите от Милано поведоха в 16-ата минута след добра контраофанзива, приключена от Рафаел Леао.

Още в 20-ата минута " Болоня " остана с 10 души след пряк червен картон на Адама Сумаоро.
Снимка: Reuters
" Милан " удвои в 35-ата минута с удар от отдалеченост на Давиде Калабрия.

Златан Ибрахимович си вкара автогол в 49-ата минута, а единствено две минути по-късно домакините съумяха да изравнят резултата посредством Муса Бароу.

" Болоня " остана с двама индивида по-малко на терена, откакто Роберто Сориано бе изпъден с пряк червен картон в 58-ата минута. Първоначално съдията Валери подмина обстановката, само че я преразгледа с ВАР и прати прибързано играча към душовете.

Бенасер със страховит удар от воле вкара топката в десния ъгъл на вратата на Скорупски за 3:2 в 84-ата минута. С удар от границата на наказателното поле Ибрахимович оформи крайното 4:2 в 90-ата минута.
Източник: btvnovinite.bg