Милан не успя да победи Болоня на Сан Сиро. Мачът

...

Милан с грешна стъпка по пътя към титлата

Милан не съумя да победи Болоня на " Сан Сиро ". Мачът от 31-вия кръг на Серия А приключи при резултат 0:0. След равенството " росонерите " имат точка задатък пред втория Наполи.

В 14-ата минута Матиас Сванберг можеше да вкара аза гостите, само че Майк Мениан избави удара му от границата на наказаткелното поле. Милан отговори две минути по-късно, когато топката се озова в краката на Рафаел Леао. Той обаче я прати високо над вратата.

22 минути след началото Болоня още веднъж имаше късмет. Мишел Ебишер стреля от придвижване в долния десен ъгъл, само че Мениан съумя да отрази със страховит плонж. Френският вратар продължи да показва класата си, откакто в 26-ата минута отрази удар на Муса Бароу В добавеното време на първата част Оливие Жиру се оказа най-съобразителен в наказателното поле, само че ударът му към левия ъгъл бе спрян от Лукаш Скорупски.

Втората част стартира мощно за Милан, откакто Леао получи положително подаване и насочи обещаващ удар, само че Скорупски избави.

Португалецът продължи да е най-активният футболист на „ росонерите “, като съумя да изведе Давиде Калабрия на добра позиция в 61-ата минута, само че италианецът стреля настрана от вратата. Седем минути по-късно Леао центрира към Анте Ребич, чийто удар мина високо над напречната греда. В 70-ата Исмаел Бенасер стреля от воле, само че след ново избавяне на Скорупски топката излезе в корнер.

Две минути по-късно Рафаел Леао пропусна най-чистата опция за миланистите, откакто получи прекрасен пас, само че прати топката на сантиметри от левия непряк дирек. В 86-ата минута Фикайо Томори стреля с глава, само че и неговият опит мина над вратата. В добавеното време на срещата Златан Ибрахимович също имаше опция да вкара с глава, само че и неговият опит излезе в навън. Малко по-късно Скорупски отхвърли и Анте Ребич.
Източник: dnesplus.bg