Милан извади страхотен късмет и оцеля в рулетката на дузпите

...

Милан извади страхотен късмет и оцеля в рулетката на дузпите в Лига Европа

Милан извади страховит шанс и оцеля в рулетката на дузпите против португалския Рио Аве. " Росонерите " се добраха до равенството в продълженията с гол от дузпа надълбоко в добавеното време за 2:2. При дузпите още веднъж птичето кацна на италианското рамо, с цел да се стигне до трагичен триумф след 24 удара от бялата точка. Вратарят на Милан Джанлуиджи Донарума първо направи пропуск, само че малко по-късно избави последния удар и прати тима си в групите на Лига Европа.

Първият гол в мача падна в 51-ата минута и той бе за Милан. Разписа се белгиецът Салемакерс с прекрасен удар. В 72-ата минута Франсиско Жерладеш изравни с шут под гредата.

В продълженията Рио Аве шокира италианците с гол на резервата Дала Желсон. Домакините към този момент се виждаха в груповата фаза на Лига Европа, когато във втората минута на добавеното време се стигна до дузпа, превърната в гол от Хакан Чалханоглу.