Мико Рантанен вкара гол в последните секунди на първата минута

...

Шампионът Колорадо се наложи над Сейнт Луис

Мико Рантанен вкара гол в последните секунди на първата минута от спомагателното време и оформи своя пети хеттрик в кариерата, с цел да обезпечи триумфа на първенеца на НХЛ Колорадо над Сейнт Луис с 3:2.

26-годишният финландски център Рантанен вкара още едно уверено попадение в мача - за 2:2 девет секунди преди края на постоянното време, изпращайки двата тима да играят продължение. На вратата на Аваланч пък чешкият пазач Павел Францоуз, заменил българина Александър Георгиев, избави 30 удара.

Финландският воин на Колорадо откри резултата в 10:58 минута на първата част след подаване на Алекс Нюхуук. Владимир Тарасенко и Брандън Саад обърнаха развоя на мача в интерес на Сейнт Луис през третата част, само че домакините не съумяха да удържат успеха и се стигна до 2:2. След това Рантанен вкара своя 19-и гол през сезона.

С 30 точки Колорадо дели 3-ото място в Централната дивизия на НХЛ дружно с Минесота, изоставайки на 7 от Уинипег и Далас. Сейнт Луис е 6-и в същата дивизия с 26.