Микел Артета се наслади на голямо, голямо представяне“, след като

...

Голямо, голямо представяне – Микел Артета приветства победата на Арсенал над Брайтън

Микел Артета се наслаждения на „ огромно, огромно показване “, откакто Арсенал си върна първото място във Висшата лига, като постави завършек на впечатляващата домакинска форма на Брайтън с голяма победа с 3-0.

Преследващите купата Артилеристи дойдоха на Amex Stadium, откакто паднаха на трето място в таблицата след триумфа на Манчестър Сити с 4-2 против Кристъл Палас в съботния начален обяд.

Букайо Сака сложи хората на Артета на път да се завърнат на върха, като осъществя дузпа в 33-ата минута преди головете през второто полувреме на Кай Хаверц и резервата Леандро Тросард приключиха цялостна победа.

Резултатът – първата домакинска загуба на Албион във висшата лига от повече от седем месеца – слага Арсенал с точка пред Ливърпул, който играе мача си против противника Манчестър Юнайтед в неделя, и Сити.

„ Наистина съм благополучен, в действителност се гордея с момчетата “, сподели шефът на артилеристите Артета.

„ Те демонстрираха огромно, огромно показване, за...