Микал Бриджис наниза 38 точки и гостуващия Бруклин Нетс преодоля

...

Бруклин с обрат над Бостън, Клипърс продължава с лошата серия

Микал Бриджис наниза 38 точки и гостуващия Бруклин Нетс преодоля пасива от 28 пункта, най-големия поврат в НБА този сезон, с цел да победи Бостън Селтикс със 115:105.

Бриджис добави още 10 битки и 4 асистенции. Кам Джонсън приключи с 20 точки за Нетс, като с по 17 точки оказа помощ още Спенсър Динуиди и Дориан Фини-Смит.

Джейлън Браун бе най-резултатен за Бостън с 35 точки, а Джейсън Тейтъм, който в петък навърши 25 години, остана с 22 пункта и 13 битки, само че пропусна и осемте си опита за 3 точки.

Джулиъс Рандъл вкара 43 точки, както и тройка с 1,7 секунди до края, а Ню Йорк Никс завоюва против Маями със 122:120. За Никс това бе осми следващ триумф.

Дежунте Мъри означи рекордните в кариерата си 41 точки, с цел да изведе Атланта до победа над гостуващия на Портланд със 129:111, като донесе първи триумф на треньора Куин Снайдер с новия си

екип. Девин Букър вкара 35 точки, а Джош Окоги добави 25, с цел да изведат Финикс до триумф при взитата на Чикаго със 125:104.

Никола Йокич записа 18 точки, 18 битки и 10 асистенции за своя 25-ти трипъл-дабъл за сезона, а Денвър победи като хазаин Мемфис със 113:97. Джамал Мъри добави 22 точки и 9 асистенции.

Арън Уигинс вкара рекордните за сезона 27 точки, 17 в четвъртата четвърт, с цел да изведе Оклахома Сити до триумф над гостуващия Юта Джаз със 130:103.

Де'Арън Фокс записа 33 точки, 7 битки и 7 асистенции, а Сакраменто завоюва своя пети следващ мач, като се наложи над гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 128:127.

Домантас Сабонис добави 23 точки, 10 битки и 7 асистенции, и осъществя два наказателни удари при оставащи седем секунди, с цел да изведат Кингс до успех.

Пол Джордж вкара 28 точки, а Ръсел Уестбрук имаше 27 и 10 асистенции, само че и това не оказа помощ на Клипърс да избегне провалянето.

Автор: Боян Денчев/БТА