Само в Lupa.bg: Михаил Белчев отказал да живее в чужбина, избрал България!
Михаил Белчев - една от иконите на българската сцена и индивидът, написал едно от най-стойностните текстове за песни, който умря през вчерашния ден, отказал да заживее в чужбина и там да се пенсионира като звезда, научи Lupa.bg. 79-годишният композитор, изпял и редица велики части на родната сцена, имал предложение от свои другари да твори в австрийската столица Виена, където съгласно тях щял да бъде издигнат на фундамент и да се радва на своите старини.
Софиянецът, който получава първи награди от фестивала " Златният Орфей " в четири разнообразни години, а през 1996-а е отличен за изцяло творчество му, е създател на повече от 50 песни.
Талантът му е видян освен у нас и тъкмо заради тази причина негови близки пробват да му дадат още по-голям късмет за развиване, само че родолюбивото му сърце тупти по различен метод и на друга вълна.
" Ела във Виена, тук ще си като Бог! Хората ценят музиката, ще имаме опция да посетим доста страни отвън Източна Европа, а по-късно ще се радваш на щастливи и почтени старини! ", са били най-често срещаните предложения към него, научи още нашата медия.
Да, само че Белчев отказал общително и останал да твори на родна земя, за което надали някой му се сърди у нас.
И неговите другари връстници, които са към момента живи и до през днешния ден, пътували много по света и останали щастливи в красивата Виена.
Той е доста обичан, а по това време естрадните артисти се радван на огромна любов, несъмнено, освен от страна на публиката, а и от властта, която ухажвала своите любимци.
Сред най-големите шлагери на Михаил Белчев, който през 2018 година е награден с Орден " Стара планина ", са " Булевардът ", който е признат за всекидневен химн на столицата и поради която бива почетен със званието " Почетен жител на София ", " Младостта си отива ", " Не остарявай, обич! ", както и доста други.
Софиянецът, който получава първи награди от фестивала " Златният Орфей " в четири разнообразни години, а през 1996-а е отличен за изцяло творчество му, е създател на повече от 50 песни.
Талантът му е видян освен у нас и тъкмо заради тази причина негови близки пробват да му дадат още по-голям късмет за развиване, само че родолюбивото му сърце тупти по различен метод и на друга вълна.
" Ела във Виена, тук ще си като Бог! Хората ценят музиката, ще имаме опция да посетим доста страни отвън Източна Европа, а по-късно ще се радваш на щастливи и почтени старини! ", са били най-често срещаните предложения към него, научи още нашата медия.
Да, само че Белчев отказал общително и останал да твори на родна земя, за което надали някой му се сърди у нас.
И неговите другари връстници, които са към момента живи и до през днешния ден, пътували много по света и останали щастливи в красивата Виена.
Той е доста обичан, а по това време естрадните артисти се радван на огромна любов, несъмнено, освен от страна на публиката, а и от властта, която ухажвала своите любимци.
Сред най-големите шлагери на Михаил Белчев, който през 2018 година е награден с Орден " Стара планина ", са " Булевардът ", който е признат за всекидневен химн на столицата и поради която бива почетен със званието " Почетен жител на София ", " Младостта си отива ", " Не остарявай, обич! ", както и доста други.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




