Мецола получи 562 гласа от общо 623 валидни бюлетини и

...
Мецола получи 562 гласа от общо 623 валидни бюлетини и
Коментари Харесай

Роберта Мецола е преизбрана за председател на ЕП

Мецола получи 562 гласа от общо 623 годни бюлетини и при належащо болшинство от 312 гласа, оповестява кореспондентът на Българска телеграфна агенция Николай Желязков.

 

Избирането ѝ беше първа точка в дневния ред на новия Екологичен потенциал, който организира своето първо съвещание във вторник.

 

В своето слово преди гласуването Мецола се разгласи за повече власт на Екологичен потенциал, за битка със злоупотребите в институцията и в поддръжка на Украйна. Тя дефинира Европа като " място на помиряване, тъждество, независимост, народна власт, на благоприятни условия, господство на закона и прогрес ".

Европа ни дава опция да мечтаем за бъдеще с неограничени благоприятни условия, сподели тя.

Председателя на Екологичен потенциал има петгодишен мандат. Той обичайно се разделя на половина сред лявоцентристките социалисти и демократи и дясноцентристката ЕНП.

 

В четвъртък следва и още едно основно гласоподаване, при което сегашната председателка на Европейската комисията Урсула фон дер Лайен от ЕНП ще се бори за преизбиране на поста.

Roberta Metsola has been re-elected President of the European Parliament.

She will hold the post for another two and a half years.
— European Parliament (@Europarl_EN)
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР