Месец април ще започне с високи температури. В неделя, когато

...
Месец април ще започне с високи температури. В неделя, когато
Коментари Харесай

Проф. Рачев: Едно голямо чудовище идва - огромен антициклон, който ще вкара хладен въздух у нас

Месец април ще стартира с високи температури. В неделя, когато са изборите, времето ще бъде хубаво. На места може и да завали малко дъжд. Голямата смяна на времето обаче стартира от понеделник. Това сподели в ефира на bTV климатологът проф. Георги Рачев. По думите му " едно огромно чудовище - голям антициклон ", ще докара до това, че в страната ни ще проникне студен въздух.

" Ще се роди огромна облачна система, от която ще вали доста – както дъжд по този начин и сняг “, сподели климатологът.

Във вторник, сряда и четвъртък над 500-600 м надморска височина има огромна възможност да вали сняг. Температурите ще са под естествените за първата половина на април. До Цветница температурите ще са под естествените.

" Напълно допустимо е за интервала от понеделник до петък другата седмица да има места, които да създадат месечната норма на преваляванията “, сподели проф. Рачев.

След това ще настъпи нормализиране на времето.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР