Мерките ще влизат в сила в два случая - или

...
Мерките ще влизат в сила в два случая - или
Коментари Харесай

Пълна Забрана На Паркирането В Центъра На София При Мръсен Въздух!

Мерките ще влизат в действие в два случая - или когато минимум две автоматизирани станции са записали запрашаване от над 200 микрограма на квадратен метър през два дни, или в случай че рисково замърсен въздух бъде открит от 4 станции в рамките дневно.

Отпадна предлагането за нарастване на таксата за “синя зона “ и гратис паркиране в буферните паркинги при превишение на фините прахови частици във въздуха или планирани стойности за такова.

Същевременно обаче ще се забрани паркирането в избрани карета или напълно затваряне на зоната, заяви БНР. Това реши непрекъснатата комисия по околна среда към Столичния общински съвет.

Окончателното одобряване на мненията, вписани в Механизма с оперативни ограничения, ще бъде направено на идното съвещание на общинския съвет на 25 януари.

След полемика със столичния кмет Йорданка Фандъкова, част от препоръчаните ограничения се трансформират, като те са свързани с обособяването на зони с ниски излъчвания на нездравословни газове и надлежно ограничение на придвижването на моторни транспортни средства.

Ще се не разрешава и влизането в централната част на коли с четни или нечетни номера.

Градският превоз остава заплатен – против „ зелен билет ” за цяла градска мрежа денем на цена 1 лев.
Tags: ОЩЕ СКАНДАЛИИНТРИГИЛЮТИ ЧУШКИАФЕРИ
Източник: bradva.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР