Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола коментира поражението на английския

...

Гуардиола: Всичко се реши от един рикошет

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола разяснява провалянето на британския първенец в мача с лондонския Арсенал (0:1).

" Имахме 10-15 в действителност положителни благоприятни условия през първото полувреме, само че те започнаха добре втората част. Имаше много напрежение. Всичко се реши от един рикошет. Защитавахме се доста добре, футболистите дадоха всичко от себе си. Това е футболът, ние загубихме.
 Арсенал - Манчестър Сити 1:0 в мач от Висшата лига
Арсенал спря кошмарната серия против Манчестър Сити и излезе на върха във Висшата лига

Габриел Мартинели означи единствения гол в мача

Ще се върнем по-силни. Познавам тези играчи от доста години и сме постигнали доста дружно. Чест и привилегия е да ги видя да тичат и да се борят ", сподели Гуардиола, представен от BBC.

Арсенал има 20 точки и е на второ място във Висшата лига. В идващия кръг лондончани гостуват на 21 октомври против Челси, а същия ден Сити приема Брайтън.