Яя Туре: Гуардиола има проблем с африканците
Мениджърът на " Манчестър Сити " Пеп Гуардиола " постоянно има проблеми с африканците ", твърди някогашният полузащитник на отбора Яя Туре.
Котдивоарецът, който напусна " небесносините " през месец май след 8-годишен престой в клуба, желае да разбие мита за испанския треньор, описвайки го като " ревностен ".
" Може би ние, африканците, не сме третирани по същия метод, както останалите. Не знам за какво, само че постоянно съм имал усещането, че той ревнува от мен и ме приема за зложелател. Сякаш си мисли, че го помрачавам. Той беше нечовечен с мен и се чудех дали не е поради цвета на кожата ми ", сподели Туре в изявление за " Франс футбол ".
" Не съм първият, който приказва за сходен случай с Гуардиола. Имаше и играчи в " Барселона ", които са му задавали същия въпрос. Може да се види, че той постоянно има проблеми с африканците, където и да отиде. Искам да съм този, който ще разбие мита за Гуардиола ", сподели още халфът.
В шампионския сезон на " жителите " Туре изигра единствено 10 мача във Висшата лига. Той стартира като титуляр само в последния дуел против " Брайтън ".
Африканецът игра две години под управлението на Гуардиола в " Барселона ", а през 2010 година бе продаден на " Манчестър Сити ".
Котдивоарецът, който напусна " небесносините " през месец май след 8-годишен престой в клуба, желае да разбие мита за испанския треньор, описвайки го като " ревностен ".
" Може би ние, африканците, не сме третирани по същия метод, както останалите. Не знам за какво, само че постоянно съм имал усещането, че той ревнува от мен и ме приема за зложелател. Сякаш си мисли, че го помрачавам. Той беше нечовечен с мен и се чудех дали не е поради цвета на кожата ми ", сподели Туре в изявление за " Франс футбол ".
" Не съм първият, който приказва за сходен случай с Гуардиола. Имаше и играчи в " Барселона ", които са му задавали същия въпрос. Може да се види, че той постоянно има проблеми с африканците, където и да отиде. Искам да съм този, който ще разбие мита за Гуардиола ", сподели още халфът.
В шампионския сезон на " жителите " Туре изигра единствено 10 мача във Висшата лига. Той стартира като титуляр само в последния дуел против " Брайтън ".
Африканецът игра две години под управлението на Гуардиола в " Барселона ", а през 2010 година бе продаден на " Манчестър Сити ".
Източник: btvnovinite.bg
КОМЕНТАРИ




