Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола определи играта на шампионите

...

Гуардиола: Това е една от най-добрите победи откакто съм тук

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола дефинира играта на първенците в дербито с Ливърпул за едно от най-хубавите представяния на „ жителите “, откогато той е отпред на тима. Сити изоставаше с 0:1, само че по-късно освен стигна до цялостен поврат, само че напълно надигра противника си след почивката и справедливо се поздрави с триумф. Това бе стотната домакинска победа за Гуардиола в Премиър лийг, като той изпревари Арсен Венгер и стана мениджърът, който доближава до тази кота за минимален брой срещи. Гурдиола реализира 100 победи в 128 дуела, до момента в който французинът имаше потребност от 139.

" Перфектно показване от първата до 93-тата минута. Дори когато допуснахме гола, играехме доста добре. Разбира се, те постоянно са доста рискови в преходите сред другите етапи, само че ние играхме добре във всички зони. Това бе едно от най-хубавите ни представяния през тези седем години. Футболистите знаеха, че не не играят неприятно, когато губехме с 0:1. Коригирахме леко нещата на почивката. Имахме шанс с втория гол, само че играхме доста устойчиво от самото начало.
Източник: novsport.com