Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп приема, че липсата на заплаха

...

Юрген Клоп приема, че липсата на заплаха струва Ливърпул скъпо при напускането на Европейското първенство

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп приема, че неналичието на опасност за голове не съумя да окаже задоволително напън върху Аталанта, с цел да помогне да върне четвъртфинала си в Лига Европа в своя изгода.

Наказанието в седмата минута на Мохамед Салах породи очаквания за завръщане в стила на Барселона 2019, само че египетският национал пропусна относително пряк удар, с цел да направи 2-0 към края на първото полувреме и те избледняха неприятно след пробив, защото напуснаха конкуренцията с общ резултат 3-1.

Това означаваше, че единствено за трети път през 21-ви век Англия няма тимове на полуфиналите на Шампионската лига или Лига Европа/Купата на УЕФА.

„ Не загубихме равенството довечера, загубихме го вкъщи “, сподели Клоп след провалянето с 3-0 в първия мач се оказа решаващо.

„ Много е елементарно да поздравя Аталанта, тъй като те заслужаваха да преминат. Когато спечелите тъждество против нас с 3-1, изключително по този метод, вие го заслужавате безусловно.