Мексиканецът Серхио Перес постигна първа победа в кариерата си във

...

Първа победа за Перес след странно второ състезание в Бахрейн

Мексиканецът Серхио Перес реализира първа победа в кариерата си във Формула 1, откакто преодоля злополука на старта и се възползва от късен безпорядък в питстопа на " Мерцедес ", с цел да победи в Гран при на Сахир.

30-годишният водач на " Рейсинг Пойнт " приключи с 10.518 секунди пред Естебан Окон с " Рено ", а Ланс Строл, също с " Рейсинг Пойнт ", довърши първия двоен подиум за тима си.

Снимка: Reuters

Финландският водач на " Мерцедес " Валтери Ботас стартира от полпозишън, паралелно до съотборника си Джордж Ръсел (Великобритания), който размени болния от COVID-19 международен първенец Люис Хамилтън.

Ботас обаче не съумя да отбрани първото си място, откакто английският му съотборник влезе във вътрешната страна на първия завой и го изпревари.

Дуелът сред двамата водачи на " Мерцедес " блокира обичайна нападателна атака на Макс Верстапен с " Ред Бул " и в опашката настана безпорядък. Перес нападна намалилия скоростта нидерландец, който отстъпи краткотрайно.

Мексиканецът влезе в спортната линия, само че същата концепция зад него имаше и Шарл Льоклер с " Ферари ". Двамата се удариха леко, Верстапен излезе на чакъла и отпадна от надпреварата, а единственият завърнал се след автомобила по сигурността бе Перес с 12-о място.

Лоша смешка за " Мерцедес " изиграха питстоповете, които пренаредиха класирането. В най-хубава позиция се оказа Чеко Перес, който удържа преследвачите Окон и Строл.

Ботас приключи едвам на осма позиция, до момента в който Ръсел е девети с най-хубавата обиколка в надпреварата.

С успеха Перес изпревари Рикардо на четвърто място в класирането при водачите и води с 13 точки преди последното съревнование за годината в Абу Даби. Валтери Ботас пък си подсигурява второто място за 2020-а с отпадането на Верстапен, който ще остане трети.
Източник: btvnovinite.bg