Международна реакция се изсипа след решението на висшия съд на

...
Международна реакция се изсипа след решението на висшия съд на
Коментари Харесай

„Безнаказаността трябва да сложи край“: Светът реагира на решението на МС срещу израелската окупация

Международна реакция се изсипа след решението на висшия съд на Организация на обединените нации, че продължаващото наличие на Израел в окупираната палестинска територия е нелегално и би трябвало неотложно да бъде повдигнато до края.

Палестинските чиновници приветстваха решението на Международния съд като „ повратен миг “ в тяхната десетилетна битка за правдивост. Израел бързо осъди решението от петък, до момента в който основният му съдружник Съединените щати разкритикува решението в събота след в началото безмълвие.

Макар и необвързващо, съвещателното решение на 15-те съдии откри, че Израел няма право на суверенитет върху окупираната територия, нарушил е интернационалните закони против придобиването на територия със мощ и блокира правото на палестинците на самоопределяне.

По-нататък се дефинира, че страните са задължени да не „ оказват помощ или подпомагане за поддържане “ на наличието на Израел на територията.

Ето по какъв начин светът реагира:

Австралия

Правителството на...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР