Международен екип от учени е провел изследване, което показва, че

...
Международен екип от учени е провел изследване, което показва, че
Коментари Харесай

Любимата храна на българите удължава живота

Международен екип от учени е провел проучване, което демонстрира, че млякото и млечните артикули са фактор за удължение на живота. Резултатите са оповестени в авторитетното здравно списание Lancet.
В продължение на 9 години са следени 137 000 души на възраст сред 35 и 70 години от 21 страни на 5 континента. Най-висока смъртност е записана при респондентите, които изцяло пренебрегват млякото и млечните артикули.
Хората, употребяващи мляко повече от два пъти дневно, са живели по-дълго, заключават лекарите. При тях е записана и по-ниска смъртност вследствие на проблеми със сърдечно-съдовата система. Лекарите предлагат да се употребява мляко и йогурт с нараснала масленост и считат, че това удължава продължителността на живота.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР