Медицинските сестри са уникални български жени, които са и майки

...
Медицинските сестри са уникални български жени, които са и майки
Коментари Харесай

Здравният министър към медсестрите: Уникални жени, не трябва да се спекулира с труда им



" Медицинските сестри са неповторими български дами, които са и майки и се трудят от години. Те са едни построени експерти и не е хубаво да се спекулира с техния труд ".

Това съобщи министърът на опазването на здравето Силви Кирилов пред публицисти в Народното събрание, откакто Комисията по бюджет и финанси одобри на първо гласоподаване проектобюджета на НЗОК за 2026 година Коментарът си той направи и за идния митинг на медицинските сестри и младите лекари.

По думите му това, което е заделено като финансов запас за младите лекари и медсестрите, от там ще има опция да бъдат увеличени техните трудови хонорари. " Тези 10% за нарастване на заплатите на медицинските сестри би трябвало да дойдат от нарастването на цените на клиничните пътеки плюс от опциите на лечебните заведения, само че не мога да кажа какво, тъй като за всяка болница е настрана ", сподели още Силви Кирилов.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР