Медицинската експертиза в ТЕЛК ще се осъществява както досега -

...
Медицинската експертиза в ТЕЛК ще се осъществява както досега -
Коментари Харесай

Няма да има промени в експертизата за ТЕЛК

Медицинската експертиза в ТЕЛК ще се реализира както до момента - от лекари. Това съобщи в Смолян ръководителят на здравната комисия в Народното събрание доктор Даниела Дариткова. Тя е посетител на фолклорния фестивал за хората с увреждания, който стартира през днешния ден.

Повод за нейното изявление бе изказването на инвалиди в регионалния град, че готвят митинги, поради опасения, че отсега нататък освидетелстването ще се прави от Национален осигурителен институт - от обществени служащи, а не от лекари.

" Наредбата за здравната експертиза, която беше атакувана и свалена в съда, е към този момент факт и във вторник ще бъде оповестена в Държавен вестник.

Процедурите, по които се получават ТЕЛК-ови решения, ще текат обикновено и гладко за всички вас. Никаква смяна в системата на здравната експертиза няма да се случи без вашето интензивно присъединяване и без да бъде чуто вашето мнение. " - акцентира доктор Дариткова.

Председателят на здравната комисия подсигурява, че плануваните промени в законовата уредба са в полза на хората, които фактически имат характерни потребности.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР