Майорка победи Реал Мадрид с 1:0 в мач от 20-ия

...

Реал Мадрид се отдалечи от върха след загуба в гостуването на Майорка

Майорка победи Реал Мадрид с 1:0 в мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Начо Фернандес си означи автогол, с цел да оформи крайния резултат, а Марко Асенсио пропусна дузпа.

По време на загрявката Тибо Куртоа получи травма и бе сменен от Андрий Лунин.

Домакините поведоха в 13-ата минута. Даниел Родригес центрира отдясно в наказателното поле, а Начо Фернандес изпрати топката в личната си врата с глава.

До края на полувремето възпитаниците на Карло Анчелоти по този начин и не насочиха прецизен удар. Това е първия мач от септември 2021 година (срещу Виляреал), в който " белият балет " не насочва прецизен удар в границите на първата част.

След почивката гостите получиха дузпа след нарушаване на Предраг Райкович в краката на Винисиус. Стражът на домакините поправи грешката си и избави осъществяването на Марко Асенсио.

Реал Мадрид остава на втората позиция в класирането с актив от 45 пункта. Шампионите изостават на 5 точки от водача Барселона, като каталунците са с мач по-малко. Майорка заема 100ото място в подреждането с 28 точки.