Мая Иванова. Кадри: Нова ТВПред картата на България с отрицателни

...
Мая Иванова. Кадри: Нова ТВПред картата на България с отрицателни
Коментари Харесай

Малкоданска зарадва с прогнозата: Температурите се повишават

Мая Иванова. Кадри: Нова ТВ

Пред картата на България с негативни температури застана довечера синоптичката на Нова телевизия Гергана Малкоданска.

Сутринта в Драгоман са измерени стойности от минус 8 градуса, в Кюстендил термометрите паднаха до минус седем градуса, а в София и Гоце Делчев – минус 6.

Много студено беше и в планините, като на връх Мусала температурата сутринта беше минус 18 градуса

Утре обаче температурите ще се покачат. Сутринта минималните ще бъдат в диапазона от минус 3 до плюс 2 градуса. До обяд над страната ще има раздрана междинна и висока облачност, която последователно ще понижи и през втората половина чакаме слънцето да се покаже. Ще съвсем безшумно, тук-там ще се усеща слаб североизточен вятър. Максималните температури ще доближават от 6-7 градуса на североизток, до 11-12 градуса в Югозападна България, заяви Малкоданска.

По върховете у нас съвсем през целия ден температурите ще се негативни, обаче в котловините и край реките ще стартират да се образуват мъгли.

Във вторник и сряда времето ще е хубаво. Минималните температури ще бъдат към и малко под нулата, а оптималните най-често ще се движат сред 10 и 15 градуса.

В петък тук-там ще превали. През почивните дни на новата седмица облачността ще бъде забележителна, превалявания ще има на повече места, а дневните температури ще се намаляват и ще са сред пет и 10 градуса, заяви още синоптичката на Нова телевизия.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР