Мавис Чибота и Текпетей вкараха за успеха на шампионите Лудогорец

...

Лудгорец се измъчи, но победи Берое и се откъсна на 7 точки пред ЦСКА

Мавис Чибота и Текпетей вкараха за триумфа на първенците Лудогорец продължи традицията да побеждава Берое в Efbet лига, само че този път това се случи доста мъчно. Мавис Чибота откри резултата в 35-та минута, само че първенците трябваше да треперят до 92-та, когато резервата Текпетей оформи крайното 2:0.

Отборът от Стара Загора игра безстрашно на " Хювефарм Арена ", само че не съумя да вкара гол. В доста моменти, изключително през второто полувреме, Лудогорец бе заставен да се брани. Вратарят Кахлина пък с чудесни намеси на няколко пъти съумя да резервира " суха мрежа ".

По този метод Лудогорец се възползва от неверната стъпка на единствения си съперник за купата ЦСКА и се откъсна на 7 точки от " алените ". Шампионите имат актив от 30 точки и 2 отсрочени мача против 23 и 3 отсрочени срещи за противника.
Източник: dnesplus.bg