Мастит банкер избяга от голяма държавна БГ банка! Ето къде отива
Мастит банкер – изпълнителният шеф и член на Управителния съвет на Българската банка за развиване (ББР) Илия Караниколов напуща поста.
Той се причислява към управлението на водеща финансова институция в страната. Това заяви държавната Българска банка за развиване – ББР на своята страница в интернет, видя
От банката напомнят, че Илия Караниколов е в мениджмънта на Българската банка за развиване от януари 2023 година с решение на встъпилия през 2022 година нов Надзорен съвет на банката.
Той има над 25-годишен банков и финансов опит. Бил е част от УС и изпълнителен шеф на Българска банка за развиване в интервала 2011-2013 година и в интервала 2020-2025 година, както и във Фонда на фондовете (2016-2017 и 2021), показват още от ББР.
Професионалната му биография минава през Министерството на стопанската система и енергетиката и Министерството на труда и обществената политика като част от екипа, зает с финансовото ръководство и контрола на европрограмите.
От 2007 до 2011 година е бил част от екипа на Юробанк България (Пощенска банка).
Професионалната му биография минава през Министерството на стопанската система и енергетиката и Министерството на труда и обществената политика. Има необятна експертиза в сфери като обществена администрация, европейска интеграция, тактики и стратегии на Европейски Съюз. Лектор по тематики като cost-benefit разбор на огромни инфраструктурни, общински и частни планове, надзор на средствата от структурните фондове, финансови принадлежности и други
От 2016 до 2017 година е бил част от управлението на Фонда на фондовете, където е заемал позицията зам.-председател на УС и изпълнителен шеф, а през 2021 година е бил и ръководител на Надзорния съвет на фонда. От 2019 година е шеф на ръководство „ Финансови принадлежности “ в ББР.
Караниколов е магистър по стопанско ръководство и администрация (MBA) от Университета за национално и международно стопанство в София и има специализации в областта на изкуствения разсъдък (Хелзинкски университет), ръководството на финансови принадлежности (Лондон), кредитния риск (Прага), ръководството на структурни фондове (Брюксел, Маастрихт, Дъблин) и редица други.
Източник: Българска банка за развиване
Още вести четете в: Бизнес За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




