Мартин Тошев и неговият Шахтьор Караганди ще играят финал за

...

Отборът на Мартин Тошев се класира на финал за Купата на Казахстан

Мартин Тошев и неговият Шахтьор Караганди ще играят край за купата на Казахстан. Шахтьор победи и като посетител първенецът Тобол с 2:0 и общ резултат 7:2 се класира за финалната среща,която ще се играе на 28-ми ноември. Противник там на Тошев и компания ще бъде Кайрат Алма Ати.

Роденият в Крупник голмайстор игра през вчерашния ден единствено през първото полувреме, само че това не му попречи да вкара втория гол за своя тим в 39-тата минута. Четири минути преди този момент Павел Назаренко бе разкрил резултата за гостите. На полувремето Тошев бе сменен, с цел да бъде непокътнат за финала. Заради студеното време този дуел се игра на закрито.

За някогашният голмайстор на Пирин и Септември, Шахтьор Караганди е вторият му тим в Казахстан. Преди това бе водещ изпълнител на Жейтису Талдикорган. В кариерата си е играл още в Германия, Ливан и Румъния.