Мартин Клижан се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Клижан стигна за трети път 1/4-финалите в София

Мартин Клижан се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис от сериите АТР 250 в София с награден фонд 524 340 евро. Словакът победи немския квалификант Даниел Брандс със 7:6(5), 6:4 за 1:40 часа. Клижан загуби подаването си още в първия гейм на мача, само че изравни 5:5 след пробив, след което взе и тайбрека.

Във втората част словакът направи нов пробив в петия гейм, който му беше задоволителен, с цел да завоюва мача. Клижан и Брандс се срещнаха в София и през 2017 година, когато словакът още веднъж се наложи в два сета. Левичарят от Братислава по традиция се показва сполучливо в "Арена Армеец " и досега не е пропуснал нито едно издание на шампионата. Той е полуфиналист от 2016 година.

В петък Клижан ще взе участие на четвъртфиналите за трети път в кариерата си, а негов противник ще бъде спечелилия от мача сред Робин Хаазе (Холандия) и Даниил Медведев (Русия), които излизат на корта по-късно през днешния ден.
Снимки: ©Getty Images