Марсилия постигна минимален успех с 1:0 в домакинството си на

...

Марсилия трудно пречупи Клермон

Марсилия реализира най-малък триумф с 1:0 в семейството си на Клермон от 5-ия кръг на Лига 1. Домакините на " Велодром " трябваше много да се потрудят, с цел да вземат трите точки, които обаче са извънредно скъпи за тях, с цел да не изостават от водачите в класирането.

След постно първо полувреме марсилци поведоха в резултата в 49-ата минута, когато след центриране от корнер Папе Гей с глава порази вратата за 1:0.

Домакините можеха и да удвоят преднината си и да решат всичко в мача в 87-ата минута, когато получиха дузпа в своя изгода за нарушаване на Ариал Менди, само че Алексис Санчес пропусна 11-метровия удар.

Все отново Марсилия взе своето от този мач и събра актив от 13 точки, като се намира на 3-ата позиция в класирането, само че е с еднакъв актив с първия и втория, надлежно ПСЖ и Ланс. Клермон остава на 12-ото място с 6 извоювани точки.