Мароко острани Испания на осминафинал на . Така африканският тим

...

Мароко изхвърли Испания от Мондиал 2022 след дузпи

Мароко острани Испания на осминафинал на. Така африканският отбор стигна за първи път в историята си четвъртфинал на международно състезание. Мароканците завоюваха след дузпи с 3:0, откакто в постоянното време и продълженията мачът приключи 0:0.

Герой за Мароко при дузпите беше вратарят Боно, избавил две от осъществяванията на иберйците. Първата дузпа, изпълена от влезелият в 118-ата минута Сарабия, пък срещна гредата.

Испания владееше доста повече топката, само че нямаше кой знае какъв брой положителни положения. Европейците насочиха едвам седем удара, единствено два от които бяха точни.  Любопитното е случая е, че Испания не се напъна изключително против Република Корея, с цел да срещне тъкмо Мароко.

В продълженията Мароко имаше превъзходен късмет да завоюва, само че Унай Симон избави. При 2:0 в дузпите, той съумя да избави и удар от бялата точка, само че това не оказа помощ на отбора му. При четвъртата дузпа роденият в Мадрид Ашраф Хакими постави точка на разногласието.

Следващият противник на африканския отбор ще е Португалия или Швейцария.

– Камерун (1990), Сенегал (2002) и Гана (2010). Никой от тях обаче не стигна полуфинал.
Източник: flashnews.bg