Маркус Йохансон донесе победата на Вашингтон над Отава с 3:2,

...

Алекс Овечкин счупи рекорд на НХЛ при победа на Вашингтон над Отава

Маркус Йохансон донесе успеха на Вашингтон над Отава с 3:2, откакто вкара в 2:04 минута на продължението.

Алекс Овечкин направи две асистенции, само че не съумя да означи гол в четвърти следващ мач и остана с 800, на едно попадение от втория във безконечната класация на реализаторите в НХЛ Горди Хоу (801). Руската звезда обаче записва шест точни удара и с 6211 в кариерата си измести от първото място в класацията Рей Бърк (6209).

Евгени Кузнецов се отличи с гол и асистенция за столичани, които завоюваха за осми път в девет мача.

Елиас Петерсон записа пет точки и вкара победната дузпа за триумфа с 6:5 на Ванкувър над гостуващия Сиатъл. Петерсон изпъкна с два гола и три асистенции в постоянното време, а Андрей Кузменко способства с попадение и две асистенции.

Адриан Кемпе осъществя в 3:22 минута на продължението, а Лос Анджелис завоюва с 3:2 против гостуващия Калгари, с цел да запише четвърта поредна победа.

Вилям Ниландер записа попадение и две асистенции и оказа помощ на Торонто да победи гостуващия Филаделфия с 4:3. Мач Марнър способства с гол и асистенция.