Мария Шарапова се класира за третия кръг на силния турнир

...

Шарапова с втора победа в Мадрид

Мария Шарапова се класира за третия кръг на мощния шампионат в Мадрид, откакто победи румънката Ирина Камелия-Бегу със 7:5, 6:1. Рускинята бе в серия от четири следващи загуби преди да дойде в Испания, а през вчерашния ден завоюва против друга румънка на старта в лицето Михаела Бузарнеску.

Петкратната шампионка от Големия шлем имаше съществени проблеми на клей при започване на кариерата си, само че последователно покори алените кортове, като стигна до две трофеи на “Ролан Гарос”. Шарапова има отлични резултати и в Мадрид, където на два пъти игра финала, а през 2014 година завоюва купата.

Днес против Бегу някогашната номер 1 в света трябваше да се оправя с ранен пробив. Мария съумя да изравни за 3:3 и с всеки минал гейм изглеждаше все по-уверена. Рускинята съумя да затвори първия сет при 7:5, а във втората част имаше цялостен надзор, като загуби единствено един гейм. Шарапова завърши мача след 63 минути игра. Следващата й съперничка ще бъде Кристина Младенович от Франция, която се оправи с китайката Чжън Шуай след 6:4, 4:6, 6:3.

¡Lo hizo! @MariaSharapova vence 7-5 y 6-1 a Begu y sigue lanzada en el #MMOPEN pic.twitter.com/1AOjkxLsAV
— Mutua Madrid Open (@MutuaMadridOpen) May 7, 2018
Поставената под номер 7 Гаролин Гарсия също се класира за осминафиналите. Тя победи Петра Мартич с 6:3, 7:5 и чака победителката от дуела сред Юлия Гьоргес и Лара Аруабарена.