Мария Мицова и мъжката двойка Пейо Бойчинов и Иван Панев

...

Мария Мицова и мъжката двойка достигнаха до полуфиналите на т в Анкара

Мария Мицова и мъжката двойка Пейо Бойчинов и Иван Панев доближиха до полуфиналите на двойки мъже на интернационалния шампионат по бадминтон в Анкара (Турция) с награден фонд 8000 $. При дамите Мицова, която е номер 3 в главната скица, победи в спор за място на полуфиналите петата сложена Алесия Зайцева (Беларус) с 21:19, 21:11 за 33 минути и си обезпечи най-малко бронзов орден.

Следващата й съперничка е лидерката в схемата Неслихан Игит (Турция). Бойчинов и Пане, трети сложени, завоюваха на четвъртфиналите против Капил Чудхари и Бриеш Ядав (Индия) с 21:16, 21:14 за 27 минути. В спор за място на финала по-късно през днешния ден българките излизат против Микел Стоферсен и Матиас Тири от Дания. Иван Русев, шести в схемата на сингъл мъже, загуби на четвъртфиналите от представителя на домакините Мохамед Али Курт с 15:21, 15:21 за 37 минути.