Мариус Григонис наниза тройка със сирената и Панатинайкос спечели с

...

Панатинайкос победи Монако в Евролигата с тройка в последната атака

Мариус Григонис наниза тройка със сирената и Панатинайкос завоюва с 91:90 (22:19, 17:28, 17:20, 35:23) като посетител против Монако в мач от 15-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Гърците записаха осма победа за сезона и се изкачиха в топ 6 на генералното класиране.

Панатинайкос направи впечатляващ поврат, откакто губеше с 15 точки в последната четвъртина и с цели 10 единствено пет минути преди края. Гърците обаче заличиха пасива си най-много посредством Кендрик Нън, който вкара 13 от 14-те си точки в четвъртата част.

Матияс Лесор изравни за 88:88 при оставащи 20 секунди по часовник, само че в идната офанзива Ели Окобо изведе още веднъж Монако напред в резултата при 90:88. Французинът пропусна един път от нарушаване и Пао взе битката, а Григонис приключи нападението с прецизен изстрел от зоната за три точки.

Григонис записа 15 точки и вкара 3/5 стрелби от далечно разстояние за Панатинайкос, който означи 35 точки в последната четвъртина. Костас Слукас бе най-резултатен за тима със 17 точки, а Алфа Диало записа също толкоз за Монако.

Фенербахче реализира втора поредна победа в Евролигата, откакто надигра Жалгирис Каунас с 80:78. Турците са с еднакъв баланс с Панатинайкос при 8-7, откакто Тайлър Дорси ги поведе с 19 точки, а Скоти Уилбекин добави 17.

Байерн Мюнхен и Анадолу Ефес Истанбул са компактно зад петте тима с баланс 8-7, откакто германците записаха победа с 86:71 над турците и завоюваха за седми път през сезона. Андреас Обст бе най-резултатен за Байерн със 17 точки, а Дан Отуру записа най-вече в мача с 19 за Ефес.

Валенсия (Испания) - Партизан (Сърбия) - 67:72

В класирането води Реал Мадрид с баланс 14-1, следван от Виртус Болоня с 11-4, Барселона с 10-5, Партизан и Макаби с 9-6, Панатинайкос 8-7 и други.