Марица загуби с 1:0 гостуването си на Черноморец в Бургас.

...

Пресилена дузпа в 4-та минута прекърши Марица в Бургас

" Марица " загуби с 1:0 гостуването си на " Черноморец " в Бургас. Мачът бе от 22-я кръг от шампионата във Втора лига. Трима съществени състезатели липсваха от състава на пловдивчани - осъдените Свилен Щерев и Соломон Джеймс, както и лекуващият заболяване Янко Ангелов. Двубоят стартира с пресилена дузпа в интерес на домакините. Ифеани Дейвид позволи неточност при изнасянето на топката, състезател на домакините се измъкна от втора позиция, а в наказателното поле Мартин Газиев го посрещна. При последвалата обстановка реферът видя нарушаване, макар че точно Газиев бе изритан и получи травма. Тодор Чаворски извърши наказателния удар в 4-та минута и означи единственото попадение в мача. Малко след гола Веселин Марчев можеше да изравни с рисков удар от към 10 метра, само че вратарят Димитър Тодоров съумя да избави, избивайки в корнер. Стражът на Черноморец избави и страховит удар от воле на капитана Валери Домовчийски, като мазета още веднъж в корнер. Емануил Манев и Бадара от домакините имаха шансове пред себе си, само че пловдивчани устояха. През второто полувреме ситуациите бяха малко. " Жълто-сините " нападнаха, само че рядко стигаха до стрелкови позиции. Милен Танчев и на два пъти Димо Бакалов обстрелваха вратата на " Черноморец ", само че бяха неточни. Домакините доближиха до единствено една заплаха през втората част, като тя пристигна в продължението на мача. В идващия кръг " Марица " е хазаин на " Бдин ". Двубоят е на 2 март от 15:30 часа на стадион " Марица " в Пловдив. МАРИЦА: Петър Начев, Мартин Газиев (Ангел Пеев 86`), Илиян Йорданов, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Ифеани Дейвид, Станислав Маламов (Наско Христев), Стефан Попов (Милен Танчев 55`), Веселин Марчев, Георги Трифонов (Димо Бакалов 55`), Валери Домовчийски - капитан (Христиан Димитров). РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Симеон Сираков, Теодор Андреев, Божидар Шехов. Треньор: Апостол Попов/Кирил Андонов ЧЕРНОМОРЕЦ: Димитър Тодоров, Борислав Вакадинов, Мариян Димитров, Петър Генчев, Стоян Мантаров - капитан, Павел Георгиев (Осман Дембеле 57`), Георги Господинов (Олексей Геловани 74`), Тодор Чаворски (Даниел Кабанелас 51`), Емануил Манев, Павел Жабов (Артем Холод 45`), Самб Бадара (Живко Петков 45`). РЕЗЕРВИ: Станислав Нисторов, Стоян Кижев, Валентин Стоилов, Петър Пейчев. Треньор: Ангел Стойков ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Димитър Аврамов, Илиян Йорданов (М); Павел Георгиев, Димитър Тодоров, Борислав Вакадинов (Ч)
Източник: trafficnews.bg